Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Jeśli chcesz zamówić podłogi panelowe, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłogi, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]