Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Sól himalajską znajdziesz na https://superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Substancją konieczną do prawidłowego działania naszego organizmu jest sól. Jakie własności ma niejodowana sól kłodawska oraz sól himalajska? Dlaczego warto wykorzystywać je w gastronomii?

Różowa sól himalajska – jakich minerałów dostarcza?

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która znakomicie uwydatnia smak potraw. Jakkolwiek nieumiarkowane wykorzystanie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej rozważne ilości (w granicach 6 gramów w ciągu 24 godzin) są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza wszak sód, czyli pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i utrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze pokładów liczących 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie mnóstwo potrzebnych pierwiastków i minerałów, takich jak żelazo, potas czy magnez, a przy tym jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń i komponentów, np. toksycznych metali ciężkich. Różowa sól himalajska wspaniale uwydatnia smak potraw i jest do kupienia zarówno w postaci drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska – używana nie tylko w kuchni

Sól kłodawska z kolei to artykuł o dużym poziomie czystości – posiada ok. 97% NaCl i stanowi wspaniały do tradycyjnych kiszonek. Jest wartościowym źródłem cynku, magnezu czy wapnia, czyli składników potrzebnych do zachowania pełni zdrowia. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, toteż nie traci swoich cech i jest bez problemu przyswajana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]