Usługi Wszystko o zdrowiu

Zalety implantów zębowych

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem napisać parę słów o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po operacji – unikać alkoholu, bardzo ciepłych potraw oraz palenia papierosów. Ważne będzie także stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – komu powierzyć?

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne informacje.