Usługi Wszystko o zdrowiu

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy – na czym polega?

Tatuaż włosów - tutaj znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Wypadanie włosów spowodowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć różnych obszarów ciała. Jednak jeśli łysienie dotyka skóry głowy, czyli miejsca które stale pozostaje na widoku i które nie tak prosto skryć przed wzrokiem osób trzecich, może to obniżyć samoocenę i niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Dlaczego włosy wypadają?Popularne powody wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Codziennie wypada ich na ogół około 100 sztuk i jest to liczba, na którą zwykle nie zwracamy uwagi. Sporo czynników może jednakże dostrzegalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Wypadanie włosów miewa przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe lub plackowate, jednakże tak samo poważny wpływ na jego eskalację mają nasze własne nawyki. Łysienie może być konsekwencją kiepskiego odżywiania się, nieprawidłowo lub zbyt często wykonywanego farbowania lub rozjaśniania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Niebagatelne oddziaływanie na nasze włosy ma również stres, jaki odczuwamy z przeróżnych powodów. Stres powoduje utratę włosów na tle nerwowym, a w niektórych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, że osoba mimowolnie sama skubie kępki włosów z twarzy lub głowy i w rezultacie niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” jako alternatywna opcja do transplantacji włosów

Odbudowa włosów po pełnym ich wypadnięciu oraz leczenie rzadkich włosów są możliwe za sprawą ich transplantacji. Zabieg ten jednakże pociąga za sobą dość wysokie koszty i nie każdy pacjent może pozwolić sobie na taki wydatek. Lecz jest alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zdobywa coraz większy rozgłos. Mikropigmentacja medyczna tuszuje efekty łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry pigmentu, który imituje lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkowicie wyłysiałej skórze uzyskuje się efekt krótko zgolonej fryzury, natomiast przy rzadkich włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest praktycznie niezauważalny i można to wykryć zwykle jeśli dotknie się skóry. Należy zaakcentować, iż mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do pojawienia się nowych włosów. Z kolei pigment wraz z łuszczeniem się skóry z czasem traci intensywność i na ogół po roku konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]