Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości zwykłego Polaka i sporadycznie bywa marginalizowana. Obywatela naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od popularnych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są głównie rezydenci dużych aglomeracji miejskich i okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak przykładowo GREE, Meaco czy Webber, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nieraz posiadają one także inne użyteczne funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy sprzęt właściwe do określonej objętości wnętrza. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, zatem swobodnie daje się je przesuwać pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz bakterie, które mogą być źródłem szeregu reakcji alergicznych czy też chorób, a także groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza we wnętrzu rześką atmosferę, a jednocześnie przynosi niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma również sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.