Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Kwestia kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców niewielkich miasteczek. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Funkcjonujący przez wiele lat brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych i kar za utylizację w paleniskach szkodliwych materiałów, jak np. produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Wpływa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można zatem zatroszczyć się samemu o oczyszczanie powietrza?

Atuty posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa wysoko uprzemysłowione muszą jak najszybciej rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to z pewnością długi oraz niełatwy proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już w tej chwili samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można całkowicie przefiltrować drobiny pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większość bakterii i wirusów, wywołujących niekiedy wiele schorzeń. Plusy stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby cierpiące z powodu alergii czy astmy, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka zauważą dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – jakie kupić?

Mieszkańcy mocno uprzemysłowionych terenów lub osiedleni blisko często uczęszczanych dróg powinni wybrać oczyszczacze, które skutecznie poradzą sobie z wysokim zapyleniem powietrza. Idzie tutaj w głównej mierze o wyłapanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno także pozbyć się z niego nie tylko bakterii, wirusów i zalążków grzybów, ale też niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Wybierając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy ma ono najważniejsze certyfikaty.