Usługi Wszystko o zdrowiu

Mikropigmentacja głowy – czasowy tatuaż ukrywający braki w owłosieniu

Sprawdź więcej szczegółów o mikropigmentacji medycznej na https://tinyurl.com/y538pd7y.

Z pewnością szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to po prostu rzadko używana nazwa popularnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja – pomaga zwiększyć pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, który wybierają przeważnie kobiety szukające metody na ograniczenie czasu przeznaczanego codzienne na nakładanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać na co dzień. Jest jednakże także mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem estetycznym, ma głęboki wpływ na samopoczucie jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niesłychanie popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na jego cenę nie może zdecydować się sporo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutka czy tuszowanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja włosów – czy daje rezultat na stałe?

Pozornie mikropigmentacja wygląda jak normalny proces wykonania tatuażu. Linergista bądź linergistka, bowiem tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy rezultat nie jest stały i utrzymuje się w przybliżeniu przez rok. Skąd ta różnica? W procesie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go stosunkowo płytko. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem pigment sukcesywnie zanika. Stąd gdy celem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe tuszowanie przerzedzonych włosów lub łysiny, musi ona mieć świadomość, iż niezbędne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych odstępach.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]