Wszystko o zdrowiu

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wzroku Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć dokuczliwe i nieraz groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, a także szeregu innych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką skutecznością. Taka korekcja wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent szybko powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać właściwą technikę leczenia i usunąć wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem użytecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi problemami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej bądź pozbyciem się kaszaków.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]