Dowiedz się więcej o laserowej korekcji Kraków.
Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, dostęp do różnorodnych zawodów czy wygoda w codziennych sytuacjach – to jedynie niektóre z powodów, które przekonują ludzi do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie bezustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, gdyż są czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.
Korekta laserowa wzroku – dokładność i małe niebezpieczeństwo powikłań
Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, skuteczność oraz prawie nie istniejące zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć także o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Laserowa korekta wzroku – jakie są przeciwwskazania?
Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie choroby oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.
Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]