Wszystko o zdrowiu

Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Jeśli jesteś zainteresowany femtoLasik, koniecznie kliknij tutaj.

Korekcja wzroku laserem to dziś najpopularniejsza forma korekty presbiopii, astygmatyzmu, dalekowzroczności i krótkowzroczności, jednak niewiele zainteresowanych zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są realizowane przy użyciu różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (zwany także All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, pod każdym względem bezpieczna i bezinwazyjna technika korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) i w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – sprawny lekarz optometrysta potrafi zakończyć go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, iż pacjentom niesłychanie szybko wraca ostrość widzenia – praktycznie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne czynności. Zabieg realizowany w 2 etapach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w kolejnej fazie następuje modelowanie rogówki laserem excimerowym.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się topografię rogówki i na jej bazie rozplanowuje się kolejne ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których rogówka cechuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi EBK i LASEK

Mniej popularne sposoby korekty wad wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych względów nie jest wskazane użycie zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki odcinany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej zdejmowany jest z rogówki nabłonek (regeneruje się on później samoistnie), a następnie modeluje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK określana jest metodą powierzchniową, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak wykorzystać wyłącznie do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]