Wszystko o zdrowiu

Bezbolesne wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i perłowe zęby

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, woski, żele), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – określ odcień zębów przed zabiegiem

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Kluczowy jest również dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej tydzień. Znakomite rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.