Potrzebujesz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego? Skieruj się na tę stronę.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca ucisku.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Jest sporo wskazań do wypróbowania presoterapii. To zwłaszcza obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również dość popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Mobilny sprzęt do masażu limfatycznego w domu
Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Teraz osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. nowotwór bądź miażdżyca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]