Rachunkowość, finanse Usługi

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, by odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]