Usługi

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Poznaj więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]