Usługi

Usługa cateringu świątecznego – firmowy obiad wigilijny z tradycyjnymi potrawami

Kliknij w to miejsce, żeby zamówić catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy najczęściej z najbliższymi, jednakże obiady świąteczne urządzane są także w firmach. Częstokroć pracownicy firmy organizują je sami, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten sposób działania raczej sprawdza. Żeby więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – tradycyjne potrawy i pyszne specjały

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych potraw. To głównie ryby, jak chrupki filet z karpia lub łososia oraz zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które zazwyczaj serwowane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, między innymi bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Trzeba również zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy lekki sernik, makowiec lub kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim zasmakują

Organizację Wigilii w firmie trzeba rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy uzgodnić datę spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to ściślej ustalić przewidywaną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić odpowiednią liczbę porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i razem zamówić te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, czy też są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]