Usługi

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Zajrzyj tu i dowiedz się, jak zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]