odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków
Usługi

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnorodnych względów. Zazwyczaj przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu miesiącach i w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że normalne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz poddasza.

Zleć odbiór mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, popsute meble, części stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – ponowne użycie materiału

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u albo podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu komponentów podług tworzywa, z którego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych garderób, krzeseł albo półek.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]