Technologie Usługi

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie profesjonalnego druku 3D? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, SLS,SLA, DMLS, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]