Usługi

Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Chcesz poznać więcej szczegółów o organizacji komunii w Krakowie? Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, jako że to na ogół pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Tym samym rodzice starają się, by ten dzień pozostał na długo w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij natychmiast jak zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Już przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali. Podejmowanie gości w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, jeżeli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet do kilkudziesięciu gości, dlatego też na ogół odbywają się w restauracjach i domach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować najładniejszą salę, trzeba wziąć się za poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ustalony termin sakramentu. W sezonie komunijnym znacznym problemem może być też znalezienie wolnego dostawcy cateringu, toteż trzeba wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest także to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – interesujące zabawy dla dzieci, pamiątkowe zdjęcia, prezenty

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem oferować przepiękne, estetyczne wnętrza. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, radzimy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice zwykle dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na pewne typy upominków, przykładowo quada albo zabawkowe pistolety.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]