Bezpieczeństwo Tematyka stron internetowych Usługi

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Fachowca, który rozwiąże problem z zawirusowanymi stronami, znajdziesz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i stroninternetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny malware, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Grafiki zostały zmienione nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze strony rozsyłany jest spam? To zaledwie parę z popularnych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest błyskawiczne działanie, aby znaleźć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki htaccess i wp-config. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować dodanie strony do spisu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, gdyż eliminacja wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, że analogiczny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]