Tematyka stron internetowych Usługi

Aktualizacja CMS i wtyczek – o usłudze opieki technicznej WordPress

Chcesz zlecić aktualizację WordPressa? Kliknij tutaj.

WordPress, opracowany w głównej mierze jako oprogramowanie blogowe, szybko stał się jednym z najczęściej stosowanych CMS-ów. Ponieważ łatwo można przyswoić sobie podstawy jego obsługi, a przy tym jest stosunkowo szybki, korzysta się z niego dzisiaj do projektowania sklepów e-commerce oraz wielopłaszczyznowych stron. Aczkolwiek ten system zarządzania treścią bywa powodem przykrych sytuacji, toteż ważną i potrzebną usługą jest aktualizacja WordPressa.

Z jakiego powodu zaleca się powierzyć opiekę nad stroną ekspertowi?

Kluczowym warunkiem bezpieczeństwa strony internetowej jest bezspornie zaktualizowanie jej do najświeższej wersji CMS-a. Raz za razem jednakże przedsiębiorstwa po uruchomieniu strony zaniedbują regularną instalację kolejnych wersji CMS-a czy aktualizacji używanych dodatków, przez co wystawiają stronę na zainfekowanie przez wirusymalware czy ataki hakerskie. Dodatkowo, mimo iż WordPress jest całkiem łatwym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może skutkować akcydentalnymi problemami z właściwym funkcjonowaniem strony czy sklepu. W związku z tym istotne jest, by działanie to przeprowadzała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie działu informatycznego, trzeba zlecić aktualizowanie WordPressa niezależnemu rzeczoznawcy.

Do kogo kierowana jest oferta opieki nad stroną internetową?

Oferta aktualizowania WordPressa to usługa adresowana głównie do odbiorców biznesowych, tak niewielkich jak i większych firm, którym zależy na skutecznym oraz ciągłym funkcjonowaniu ich strony firmowej oraz ochronie jej zasobów i baz danych. Oferta ta potrzebna jest także blogerom i freelancerom utrzymującym własne strony www. W elementarnym pakiecie oferty znajduje się usuwanie następstw ataków, wykonanie aktualizacji CMS-a i pomoc w przygotowaniu kopii zapasowych. W bardziej rozbudowanych pakietach oferowane są również przeróżnego typu monitoringi (między innymi zmian treści, logowań użytkowników oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]