Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Wybieramy kaski na motor

Jeśli szukasz kasków motocyklowych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Każdy entuzjasta motorów wie, że fundamentem posiadania choć krzty bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest posiadanie kasku. Nieważne, czy motor jest naszym głównym środkiem transportu, czy jeździmy na nim „od święta” – na każdy przejazd musimy wziąć kask motocyklowy, gdyż takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Zlekceważenie go grozi mandatem i punktami karnymi, lecz może mieć też o wiele poważniejsze następstwa – w razie wypadku kierowca (czy też jego pasażer) bez kasku narażeni są na bolesne obrażenia, a nieraz i śmierć.

Typy kasków na motor

Kaski na motor odróżniają się od siebie wzornictwem i zastosowaniem. Są cztery bazowe rodzaje kasków:
Kaski szczękowe – ich określenie pochodzi od tego, że mają mobilny (podnoszony i opuszczany) element części żuchwowej. To sprawia, iż są niezmiernie komfortowe – można w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy zjeść bez konieczności ściągania kasku.
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i dlatego bodajże najczęściej noszone przez motocyklistów, bo można ich używać do jazdy na skuterze, jak również na motorze sportowym, szosowym. Ich reprezentatywną własnością jest zwarta struktura, co sprawia, iż są one uznawane za bardzo bezpieczne, aczkolwiek niezbyt komfortowe.
Kaski crossowe, czyli kaski off-road bądź enduro, to kaski gwarantujące maksymalny poziom ochrony, które używane są do jazdy w terenie. Znamionują się bardziej aerodynamicznym kształtem, brakiem szybki oraz lekkością. Żeby z niego korzystać trzeba zaopatrzyć się również w gogle.
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części osłaniającej szczękę – skorupa zabezpiecza jedynie górną część głowy. Są lekkie, ale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony, więc zalecane są dla osób poruszających się na motocyklach rozwijających niską prędkość (jak choppery) oraz na skuterach.

Jak kupować kask na motocykl?

Kupując kask na motocykl nie zapominajmy, iż po polskich drogach wolno jeździć tylko z kaskami posiadającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed kupnem. Prócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy wybrany przez nas kask jest wyprodukowany z surowców najlepszej jakości, czy wyściółka efektywnie odprowadza wilgoć i czy jego waga nam odpowiada i nie powoduje dyskomfortu.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]