Sprawdź, gdzie zamówić kombinezon z flizeliny, wejdź na https://globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.
W wielu branżach przemysłu otoczenie pracy pełne jest rozmaitych czynników, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu pracowników. Nierzadko samo wyposażenie ich w czapki i rękawice ochronnych to za mało – konieczne jest zasłonięcie większej powierzchni, a czasem i całego ciała. Taki stopień bezpieczeństwa dają wyłącznie fartuchy oraz kombinezony ochronne.
W jakich branżach stosuje się fartuchy i kombinezony ochronne?
Może się zdawać, że tak szeroka ochrona osób rzadko bywa konieczna, a to nieprawda. Przeciętny Polak na ogół zwykle nie przebywa w miejscach, gdzie personel musi ubierać się w uniformy ochraniające w pełni ciało, a takie sytuacje widzi tylko w telewizji. Tymczasem ten rodzaj odzieży ochronnej stosowany jest regularnie wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać wysokie standardy, stąd też zakładają ją np. fryzjerzy oraz kosmetyczki, którzy na ogół stosują lekkie fartuchy ochronne jednorazowego użytku czy pracownicy linii produkcyjnych w branży przetwórstwa żywności, którzy w ten sposób chronią swoje ubranie przed poplamieniem, ale również minimalizują możliwość przeniknięcia włókien z ich odzieży na wytwarzaną żywność. Uniform ochronny jest wręcz obligatoryjny w sektorze medycznym – ambulatoria, przychodnie medyczne czy szpitale nie byłyby w stanie bez ryzyka wykonywać swoich działań bez tego akcesorium.
Polietylen, polipropylen – materiał na fartuchy i kombinezony ochronne
W asortymencie producentów ubrań ochronnych znajdują się fartuchy oraz kombinezony zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Zazwyczaj mają one ściągacze na nogawkach i rękawach, które zapobiegają ich podnoszeniu się, co znacznie zwiększa komfort pracy. Artykuły ochronne jednokrotnego użytku sprawdzają się w tych sektorach, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylności przy równoległym zminimalizowaniu styczności ze środkami chemicznymi, jak np. wybielacze lub proszki do prania. Korzystanie z tych kombinezonów oraz fartuchów, choć da się ich użyć tylko raz, zwykle nie łączy się z znacznymi kosztami. W dużych fabrykach do ich dystrybucji wśród pracowników można zainstalować wygodne w użyciu dyspensery.
Z czego wytwarzane są fartuchy i kombinezony ochronne? Najczęściej z polipropylenu, a dokładniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako wigofil lub flizelina. Ten materiał dzięki swojej strukturze przypominającej tkaninę umożliwia swobodny przepływ powietrza i wchłania pot, toteż nie wyzwala uczucia dyskomfortu. Natomiast w produktach foliowych używa się folie z polietylenu (z PE, LDPE albo CPE), które dopuszczone do kontaktu z pożywieniem.
Nasze dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail:
[email protected]