Robienie zakupów Usługi

Rzeźba na zamówienie – nietuzinkowa ozdoba domu lub ogrodu

Jedną z pierwotnych form artystycznego wyrazu stanowi rzeźba. Pierwsze arcydzieła pojawiły się już w okresie prehistorycznym i wciąż są obecne w rozlicznych sferach naszej egzystencji. Widzimy je zazwyczaj tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w galeriach, w kościołach oraz w muzeach, ale również w miejscach publicznych: w gmachach urzędów, na ulicach i placach, a nawet w centrach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w życiu jest na tyle znaczne, iż nie wszyscy orientujemy się, że twórczość wychodzącą spod dłoni rzeźbiarzy napotykamy praktycznie codziennie. W naszym wpisie przytoczymy parę przykładów potwierdzających powyższe stwierdzenie.

Figury z brązu w gmachach użyteczności publicznej

Dzieła rzeźbiarzy, także gdy przedstawiają ogromne atuty estetyczne i artystyczne, częstokroć są przez nas traktowane jako tło – na terenach miejskich (chociaż nie tylko) są bowiem spotykane dosłownie na każdym kroku. Liczne pomniki, jak również rzeźby stawiane na ulicach, w przydomowych ogródkach czy na zieleńcach, obecne są wszak w większości krajowych miast. Poza tym nagminnie można je zobaczyć również w licznych budowlach. Pełnią funkcję dekoracyjną między innymi w urzędach, uczelniach wyższych czy pozostałych gmachach użyteczności publicznej

Rzeźby z metalu. Na gale albo zawody sportowe

Wspomniane powyżej przykłady dotyczą w głównej mierze znacznych, nieruchomych dzieł. Jednakże stanowi to mniejszą część wszelkich rzeźb obecnych w naszym powszednim życiu. Natomiast pokaźna większość z nich to małe dzieła, przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku – to między innymi medale, popiersia na zamówienie bądź nagrody na laureatów konkursów. Inicjatorzy przeróżnego rodzaju zawodów sportowych bądź eventów mają stosunkowo łatwe zadanie, bo nabycie rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych metali) nie jest sporym wydatkiem, a ich wykonanie wystarczy po prostu polecić doświadczonemu rzeźbiarzowi.