Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

Bluzy Hummel kupisz na sklep-hummel.pl/pl/c/BLUZY-SPORTOWE/273.

Każdy kto uprawia sport systematycznie na pewno zauważył, że tylko odpowiednia odzież sportowa umożliwia taką aktywność w pełnym komforcie. Szukając zestawu na treningi, w szczególności tych outdoorowe, jak jazda na rowerze, jogging czy piłka nożna, pamiętajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy sportowe oraz bluzy lifestyle – najważniejsze różnice

Modele bluz z kapturem, zamkiem błyskawicznym lub bez od lat są już standardowym elementem codziennej odzieży. Przestały nawet zadziwiać w miejscach pracy, w których dotąd obowiązywały rygorystyczne reguły odnośnie ubioru. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, gdyż są praktyczne i nie ograniczają ruchów, a zastosowanie w nich grubszych materiałów powoduje, iż to najlepsze odzienie wierzchnie na jesień i wiosnę. Bluzy sportowe, choć mają dość podobny krój, nieco różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie najczęściej produkowane są w 100% z bawełny bądź bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei najczęściej produkowane są tylko z poliestru. Jest to niezwykle wytrzymały materiał, który nie rozciąga się tak szybko i jest mniej podatny na rozdarcia. To dlatego jest doskonały do produkcji odzieży sportowej, która musi znieść znaczne przeciążenia oddziałujące na nią podczas energicznego treningu. Co więcej poliester wyśmienicie odprowadza wilgoć ze skóry, dzięki czemu sportowiec nie spędza kilku godzin w mokrych od potu ubraniach.

Zamawiaj bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz je nosić dłużej

Kupujmy przede wszystkim ubrania najlepszych marek. Niewątpliwie, musimy wobec tego przygotować się na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, niemniej jednak w zamian otrzymujemy wysokiej klasy artykuł z lepszych tkanin, który zapewne nosić dłużej. Jeśli jakiś typ bluzy sportowej ma konkretne zastosowanie, nie jest wskazane zastępować jej bardziej zwykłą odzieżą, np. bluzy bramkarskie posiadają dodatkowe osłony na łokciach chroniące zawodnika w trakcie parad, natomiast bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który chroni przed wiatrem. Aby mieć pewność, iż dostajemy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe bądź prowadzone przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują duży asortyment bluz sportowych dziecięcych, damskich oraz męskich.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]