Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o shutters okiennice, uzyskasz na skyshutters.pl.

Planując aranżację domu, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. W większości wypadków decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Głównym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno kina czy telewizji, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA oraz w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i da się je założyć je na większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Należy również uwydatnić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy linek, co właściciele psotnych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]