Robienie zakupów

Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Mopy płaskie z wyciskarką kupisz na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – potrzebne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Akcesoria do mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Niemal równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza czyszczenie posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni warto wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]