ametysty, biżuteria z ametystami
Biżuteria Robienie zakupów

Kolczyki z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Paragwaju, Kenii i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.