Biżuteria Robienie zakupów

Duży wybór wisiorków srebrnych

Zobacz, gdzie zamówić wisiorki srebrne.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.