Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Więcej o butach jeździeckich.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zaskakiwać – szczególnie, jeśli dostrzega się spore zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich mięśni, jak również ćwiczenie dobrej postawy. Ponadto ma dobroczynnie wpływa na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, redukuje stres oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Odróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótsze – sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym gwarantują ochronę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania otarć i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jakkolwiek nabywając je warto pamiętać o tym, by wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z czego są robione buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wykonane. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są z pewnością drogie, lecz warto się je wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej zyskuje docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, ale jej walorem jest niższa cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]