shuttersy w salonie, nowoczesne okiennice
Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się na ogół z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać też w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim większą część dnia. W związku z tym warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale również przytulne. Opcja zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do salonu, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli wnikania światła do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. W dodatku takie okiennice tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]