Rekreacja, hobby, sport Rozrywka

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o tenisie dla dzieci Kraków? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Należałoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co umożliwią dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]