Rachunkowość, finanse

Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie zalecamy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.