Rachunkowość, finanse

Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Oferta internetowej wymiany walut w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym banku – te pierwsze wciąż funkcjonują sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest tak samo łatwa jak kupno obcej waluty w tradycyjnym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionego dnia. Następnym i bardzo znaczącym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te narzucone przez banki oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez nabywcę terminie lub takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Doceniasz swobodę w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także dużą autonomię w dyspozycji swoim kapitałem. Wykorzystują je także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby studiujące lub pracujące za granicą. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]