Podróże Rekreacja, hobby, sport

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Wyprawy - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]