Podróże Rekreacja, hobby, sport

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza malownicze widoki, znikające już lodowce, a także możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zrobić zapas medykamentów przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]