Podróże Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Wycieczki trekkingowe - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków obozowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]