Podróże Rekreacja, hobby, sport

Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy powoduje także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Everestu lub Shishapangmy

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]