Podróże Rekreacja, hobby, sport

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one zachwycające, aczkolwiek osoby, które często praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą ilością stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują bardzo spadziste stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też sporo bezpiecznych szlaków, z którymi da sobie radę większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co można podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach, które są wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział zapewne zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, przemierzając mniej spadziste tereny na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]