Sri Lanka, wakacje na Sri Lance
Podróże

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Mimo, że nad Bałtykiem czy w polskich górach jest mnóstwo malowniczych miejscowości, w których można w ciekawy sposób spędzić urlop, nierzadko marzymy by po prostu wyruszyć w jakieś orientalne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest wyjazd do Azji, gdyż tamtejsza kultura i tradycja są kompletnie odmienne od europejskich, zatem polskiemu turyście zapewnią niemało niesamowitych doznań. Taką otwierająca oczy podróżą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Aktywne zwiedzanie albo odpoczynek na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to nieduży kraj umiejscowiony na wyspie Cejlon i sąsiednich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że gros europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej malownicze plaże, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon kojarzony jest też z obszernych pól herbaty, której uprawa jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki tej wyspy. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum skrywa wiele atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, ponieważ dzieje tego kraju sięgają ponad 3000 lat.

Co w związku z tym trzeba zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym też ze swoich lampartów, bawołów i sambarów. Nie można również spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najlepszego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się długim lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zaplanować?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najciekawsze wczasy na Sri Lance to te, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” przygotowuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje program podróży do oczekiwań każdej osoby.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]