Podróże

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Wszystko, co warto wiedzieć o trasach rowerowych w Małopolsce, znajdziesz na https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, kultowe oraz nowe, lecz na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie laików, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.