Oświata Podróże Rozrywka

Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Szukasz informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej? Dobrze trafiłeś!

Góry są niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Zatem tym, którzy kochają góry wysokie i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w małych grupach

Najlepszą metodą, by nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są niezbędne w razie rozmaitych niespodziewanych zdarzeń. Kurs pokrywa dodatkowo zasady właściwego działania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w bardzo małych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż 6 osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]