Podróże

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Poznaj dalsze szczegóły o skiturach.

Większość osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie z drewna i przelotnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, lecz dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów i nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są bez wątpienia Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są kapitalne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]