Oświata

Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Szukasz szczegółowych informacji o kursie modelowania 3D? Doskonale trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Świat grafiki bezustannie się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik preferując kreowanie swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – można po prostu pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest zupełnie bezpłatny.

Kursy modelowania 3D najlepiej w niewielkich zespołach

Obsługi każdego programu można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często bywa niezwykle męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści zwłaszcza tym, którzy niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez kursanta wskazując detale, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, aby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Znajomość programu Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu pasjonaci 3D i artyści, którzy pragną poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form wyrażania siebie.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]