Oświata

Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Szukasz wiadomości o digital paintingu? Dobrze trafiłeś!

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się opanować znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że został opracowany jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym softwarem artystów i game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą kursu

Praktycznie lekcje digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz potrzebne triki stosowania pędzli, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]