Oświata Żywność

Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci - tutaj znajdziesz aktualną ofertę.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz podsycić zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co istotne – nabywają praktyczne umiejętności. A przy tym doskonale się bawią. Dobieranie i mieszanie składników, łączenie niecodziennych smaków i nauka prostych przepisów – całość powoduje, że dzieci chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, jest to więc świetna okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później degustować to, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. Podczas warsztatów dzieci szykują danie główne oraz deser. Młodzi adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, ewentualnie przygotować wyborny makaron na słono lub słodko. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również pyszny deser – mus z mascarpone oraz polewą. Lekcja połączona z zabawą to świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych dań daje dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w pieczeniu idealnej pizzy bądź przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonałe podejście do maluchów.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]