Branża budowlana

Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

Zamów okna drewniane Małopolska.

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia piękny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak piękno jest wielkim atutem tych produktów. Jakie są pozostałe względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają różny wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem świetnym produktem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Pozostałe ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, tworząc piękne wzory. Jedynie drewno nadaje się do odnowy zabytkowych budynków, znakomicie sprawdza się także w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy poza tym dodać fakt, iż jest wiele dobrych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wykonywane z syntetycznych materiałów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]