Branża budowlana Robienie zakupów

Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Szukasz hakowców? Skieruj się tutaj.

Nie wszystkie śmieci mogą trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które są generowane podczas wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, a także odrzutów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednakże wyniknąć komplikacje związane z magazynowaniem oraz transportem śmieci. Żeby ich uniknąć, warto wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są dopasowane do magazynowania i przewozu opakowań, gruzu, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla których firm?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Odnajmują je one swoim klientom, a po zapełnieniu transportują do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]