Branża budowlana

Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Budowa domów z bali - usługa na miarę waszych potrzeb.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z drewnianych bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się bardzo ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone też w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, należy pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]