Biżuteria

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Jeśli szukasz topazów, zobacz tutaj.

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z owym kruszcem. Warto przy tym dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają także inne produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to często koszt rzędu 1000 PLN, podczas gdy za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Dość problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By znaleźć modele najbardziej odpowiadające danym gustom dobrze więc udać się do kilku sklepów – zaś to wymaga dużo czasu. By tego uniknąć, warto zdecydować się na zakupy online. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również trafić na kolczyki czy wisiorki w niższych cenach.